Trendy we wnętrzach 2021

W dzisiejszym wpisie opowiem o trendach w projektowaniu wnętrz w 2021 rok, na co zwrócić uwagę, co będzie aktualne, a co pozostanie już tylko przeszłością.

Głównym kierunkiem w aranżacji wnętrz w 2020 roku była naturalność, a pandemia tylko utrwaliła tą tendencję. Spędzaliśmy coraz więcej czasu w domu i różne szczegóły naszego wnętrza, nad którymi przechodziliśmy obojętnie i nie zwracaliśmy na je uwagi nagle zaczęły nam przeszkadzać. Za dużo zbędnych mebli, niefunkcjonalność wnętrza czy źle dobrana kolorystyka. Dziś każdy oczekuje spokoju i relaksu w domu, pomnożonego przez wygodę oraz zwiększoną funkcjonalność wnętrz.

W 2021 naturalność pozostaje nadal aktualna z ukierunkowaniem na kolory podstawowe: achromaty, które dopełniamy odcieniami beżu, écru, stłumionymi brązami i czerwienią. To będzie rok naturalnych ziemistych kolorów połączonych z drewnem oraz akcentami odcieni zieleni czy niebieskiego. Kolory te przypominają nam spaloną glebę Hiszpanii, ręcznie robioną ceramikę i gliniane ściany chat. Wypełniają dom ciepłem, dodają przytulności, wrażenie spokoju, czego tak brakowało w ostatnim roku. To będzie rok, w którym minimalizm nie będzie już zimny ani pusty.

We wnętrzu coraz częściej można będzie spotkać meble „eko”. Stare witryny lub krzesła z recyclingu, odnowione i zastosowane na nowo, czasem nawet w niestandardowy sposób. Temat ekologii był aktualny cały czas przez ostatnie lata, ale w tym roku osiągnie swój najwyższego punktu. Temat natury towarzyszyć będzie w projektowaniu wnętrz przez cały 2021 rok i nie tylko w kwestii palety kolorów lecz i reszty wyposażenia.
Coraz częściej w aranżacjach wnętrz będzie można spotkać rattanowe łóżka, fotele czy inne elementy. Meble vintage również będą popularne, bo pamiętajmy, że niektóre elementy vintage dobrze wyglądają w loftach, minimalizmie lub nowoczesnych wnętrzach.

W branży meblarskiej nie ma jednego trendu, ale mimo to warto zwrócić uwagę na meble z nogami, łóżka z ciekawymi zagłówkami, miniaturowe fotele o oryginalnych kształtach.
Meble z naturalnego drewna z elementami metalowymi, kutymi i szklanymi będą godną ozdobą mieszkania, biura czy stylowego salonu.
W projektowaniu wnętrz nigdy nie ograniczamy sie do jednego koloru albo materiału. Przy dekorowaniu domów i mieszkań dalej są modne metal, szkło, beton czy korek, a jedynie zaleca się zminimalizować użycie sztucznych materiałów.

Na koniec trochę o trendach w materiałach. Na topie będą materiały wykończeniowe o tłoczonej fakturze, które nadają przestrzeni dynamikę. Projektanci wnętrz wprowadzają różne pomysły, aby ożywić wnętrze. Płytki ceramiczne imitujące drewno lub cegłę, gres porcelanowy, tynk sypki, beton, panele strukturalne – naturalne faktury i naturalne szorstkie powierzchnie, które powodują przyjemne doznania dotykowe, podbijają coraz więcej serc w świecie aranżacji wnętrz.

Post a Comment