Jak wybrać tapetę do sypialni

Jak wybrać tapetę do sypialni

Sypialnia jest najbardziej intymnym miejscem w domu, dlatego wnętrze tego pokoju powinno być przemyślane w najdrobniejszych szczegółach.
Codziennie rano, budząc się, pierwszą rzeczą, na którą patrzymy, jest sufit i ściany, a ich kolor i wzór wpływa na nasze późniejsze postrzeganie świata i nastrój na cały dzień.

Do sypialni nadają się wszelkiego rodzaju tapety – papierowe, na flizelinie, tekstylne lub winylowe.
Tapety winylowe to klasyki – artystyczne, piękne, czasem nawet z cekinami, kamieniami Swarovskiego, kolorowymi wstawkami.
Kolekcje tapet winylowych do sypialni są produkowane bez wyjątku przez wszystkich producentów tapet, ponieważ są one obecnie jednym z najpopularniejszych rodzajów tapet.

Kolekcje tapet winylowych z reguły są bardziej nowoczesne, są szeroko reprezentowane przez niemieckich producentów.
Tapety winylowe wyróżniają się ogromną różnorodnością tekstur i kolorów, a ponadto większość z nich można następnie samodzielnie pomalować na inny kolor.

Tapety tekstylne – jedna z najdroższych i najbardziej wyrafinowanych opcji dekoracji sypialni: ściany pokryte takimi tapetami zyskują wygląd nieskończonej powierzchni tkaniny.
Tapety są przyjemne w dotyku i miękkie. Takie tapety oferują producenci Sirpi, Tessuto, Arte, Armani Casa.

Jeśli chodzi o kolorystykę, nie ma żadnych ograniczeń. Jedni wolą klasykę, wybierając do sypialni stonowane złote, beżowe, bordowe odcienie.
Drudzy wybierają do sypialni tapeta w bogatych odcieniach czerwieni, zieleni, pomarańczy lub fioletu, które są bardziej odważne i nowoczesne.

Główne trendy, które dziś oferują producenci – kombinacja ścian, w których podkreślają ścianę za  zagłówkiem łóżka mocnym kolorem, albo tapetą z ornamentem, a pozostałe ścianę wyrównują jednym kolorem.

Tapeta do sypialni powinna podkreślać przeznaczenie tego pokoju, tworzyć komfort i atmosferę relaksu.
W sypialni, jak w żadnym innym pokoju, najbardziej odpowiednie będą tapety z kwiatowymi i roślinnymi wzorami.
Wielu kupujących boi się tapet o podobnym wzorze, ale dziś tapety z kwiatowymi nadrukami są na szczycie popularności na całym świecie.

W kolekcjach ostatnich lat projektanci aktywnie oferują nam nowe style i nowe niestandardowe wzory. Ciekawe wzory i połączenia kolorów proponują nam takie marki jak Wall&DECO, Wonderwall oraz Wallart. Takie wzory świetnie prezentują się na ścianach i dodają oryginalności wnętrzu.

Fototapeta na ścianie to dla wielu trudny krok aranżacyjny, zwłaszcza jeśli pamiętamy, to jak wyglądały takie tapety z lat 80. i 90. XX wieku. Ale teraz fototapeta może stanowić oryginalną i piękną ozdobę. Taka tapeta daje nam dużo możliwości. Mamy ogromne pole do działania: możemy sami wybrać kolor, teksturę, podkład oraz wzór.

Post a Comment